Serwis Samochodowy

Montaż instalacji gazowej

Stale rosnące ceny benzyny zmuszają nas do szukania oszczędności w każdej dziedzinie. Nikt przecież nie ma ochoty za dużo wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Jednym ze sposobów oszczędzania na paliwie jest montaż instalacji gazowej. Gaz jest o co najmniej połowę a niekiedy nawet trzykrotnie tańszy od benzyny, w dodatku całkowicie bezpieczny. Prawidłowo zamontowana instalacja nie stanowi żadnego problemu dla użytkownika, po uzyskaniu odpowiedniej temperatury instalacja sama się przełączy bez ingerencji kierowcy. Wystarczy tylko zatankować gaz i już można cieszyć się komfortem jazdy i większymi oszczędnościami.

Montujemy instalacje generacji od 1 do 6.

Do wyboru naszych klientów mamy instalacje firm:

STAG, BRC, KME, ZAVOLI, PALACAR, ELPIGAZ, LPG TECH, AGIS, LOVATO.

Istnieje również możliwość montażu innej instalacji na życzenie klienta.

Cena instalacji sekwencyjnej zaczyna się od 1800 zł

Cena instalacji bezpośredni wtrysk zaczyna się od 3600 zł.

(Ceny uzależnione są od wybranych komponentów instalacji, tj.: rodzaj i wielkość zbiornika, rodzaj wtryskiwaczy, reduktora i komputera sterującego).

Montaż instalacji w problematycznych autach typu: BMW, HONDA czy też HYUNDAI nie stanowi dla nas problemu. 17 lat doświadczenia w montażu instalacji gazowej pozwoliło nam dojść do perfekcji w tej dziedzinie. Po nieprawidłowo dokonanym montażu może wystąpić błąd, tzw. CHECK ENGINE, nasi pracownicy wiedzą jak tego uniknąć.

Zacznij oszczędzać na paliwie- zamontuj u nas instalację gazową!

Serwis Klimatyzacji

Lato to jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku, cudowna pogoda, czas urlopów i wymarzonego odpoczynku. Gorące promienie słońca dosięgają nas z każdej strony, cudownie gdy odbywa się to na plaży, jednak sprawa wygląda inaczej gdy siedzimy w kilometrowym korku w centrum miasta w rozgrzanym samochodzie bez sprawnej klimatyzacji.

Frustracja z faktu przebywania w korku a w dodatku prywatna sauna w aucie, istny koszmar.

Komfort jazdy jest równie ważny jak bezpieczeństwo dlatego warto zadbać o prawidłowe działanie układu klimatyzacji.

Zajmujemy się serwisem klimatyzacji, który obejmuje:

 • ozonowanie układu klimatyzacji wraz z wymianą filtra kabiny,
 • test szczelności układu klimatyzacji,
 • usuwanie nieszczelności w układzie,
 • napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym.

Długie podróże, stanie w korku czy jazda do pracy nie będą stanowić już problemu gdy układ klimatyzacji jest przygotowany do lata. Warto o to zadbać już dziś.

Serwis ogumienia

Wymiana garderoby i obuwia na zimę jest dla nas czymś naturalnym, musimy się przygotować na sezon zimowy. Nasze auto także wymaga przygotowania, wymiana opon ze względu na sezon jest bardzo ważna.

Opona letnia nie nadaje się do jazdy po oblodzonej drodze, nie będzie dobrze odprowadzała błota pośniegowego i śniegu i w konsekwencji łatwiej wpaść w poślizg.

Jeżeli chodzi o oponę letnią w zimie, jest to niszczenie bieżnika, który potem nie spełnia swojego zadania.

Nie bez przyczyny jest podział na sezon letni i zimowy, wszystko po to, aby dobrze dopasować rodzaj bieżnika i przyczepność opony do odpowiedniej pory roku.

Warto zmieniać opony zgodnie z ich przeznaczeniem i sezonem.

Zajmujemy się wymianą i wyważaniem kół z felgą aluminiową i stalową.

Zamawiając u nas nowe opony- montaż GRATIS!

Zdarza się czasem przedziurawić oponę, jeżeli dziura znajduje się w miejscu bezpiecznym, można ją wtedy zakleić.

Naprawy główne i bieżące

Dobry stan techniczny naszego pojazdu jest konieczny do uzyskania pozytywnego wyniku badania technicznego, które jest obowiązkowe. Warto zadbać o to, aby nasze auto było w pełni sprawne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

Układ hamulcowy to  jeden z najważniejszych układów w samochodzie. Zużyte klocki i tarcze nie zapewnią nam odpowiedniego hamowania w korku lub w przypadku przymusu nagłego zatrzymania pojazdu ( wyskoczy na drogę dziecko lub zwierze). Linki hamulcowe, które swoje czasy świetności mają już dawno za sobą nie utrzymają samochodu na wzniesieniu, skutkiem czego może być stoczenie na innego użytkownika drogi.

Części, których używamy do naprawy układu hamulcowego muszą być świetnej jakości, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze i długą eksploatację.

Korzystamy z części takich jak:

TRW, ATE, ROAD HOUSE, LINEX, AUTOFREN SEINSA, BOSH, TEXTAR, ITD.

Zawieszenie pojazdu również jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa, luzy w wahaczach, końcówkach, drążkach, łącznikach potrafią wyrządzić wiele szkód. Należy systematycznie je usuwać.

Do naprawy zawieszenia korzystamy z części:

TRW, LEMFORDER, DYS, FAG, SKF, TEDGUM, FEBI BILSTEIN, MOOG, ITD.

Na codzień zajmujemy się wymianą przegubów, wymianą sprzęgła kompletnego a także wymianą skrzyń biegów. Samochód z wadliwym układem napędowym nie posłuży nam zbyt długo.

Do naprawy układu napędowego używamy:

LOBRO, GSP, PASCAL,SPIDAN, LUK, SACHS, VALEO.

Amortyzacja, układ wydechowy, układ zapłonowy, rozrząd, wymiana płynów eksploatacyjnych i filtrów wszystkie te istotne naprawy wykonujemy w naszym serwisie.

Korzystamy z części:

MONROE, KYB, SACHS, NGK, SKF, FAG, CONTITECH, GATES, BOSH, WALKER, BOSAL, FILTRON, TECNECO, VALVOLINE, CASTROL, MOBIL, ITD.

Wierzymy, że systematyczne usuwanie wszelkich usterek zapewnia długotrwałe korzystanie z auta bez niepotrzebnego stresu, którego i tak mamy w nadmiarze.

Regeneracja tylnych belek aut francuskich

Dzięki specjalistycznym narzędziom i wykwalifikowanym pracownikom jesteśmy wstanie zregenerować tylną belkę zawieszenia w autach: PEUGEOT, CITROEN, RENAULT.

Wykręcanie urwanych świec żarowych i zapłonowych bez demontażu głowicy

Brak systematyczności w wymianie świec zapłonowych i żarowych może skutkować tzw. „zapieczeniem świecy”, której nie można wyciągnąć. Zdarza się również, że świeca jest źle wkręcona w gwint. Podczas wykręcania takiej świecy istnieje prawdopodobieństwo urwania takiej świecy. Usługa wyciągnięcia urwanej świecy bez konieczności demontażu głowicy jest trudna i wymaga specjalistycznych narzędzi i doświadczenia.

W naszym serwisie wykonujemy taką usługę z  ogromną dokładnością i precyzją.

Geometria kół

Zbieżność, czyli wartość określająca położenie kół przednich i tylnych względem siebie.

Jednym z pierwszych sygnałów złej geometrii jest nadmierne ścinanie opon, krzywa kierownica i opóźniona reakcja auta na ruchy kierownicą.

Warto zadbać o prawidłowe ustawienie zbieżności, zwłaszcza w przypadku naprawy zawieszenia, np. po wymianie końcówki  drążka kierowniczego. W 90% po takiej naprawie konieczne jest ustawienie zbieżności.

Laserowe ustawianie geometrii jest naszą specjalnością, wykonujemy tą usługę od kilkunastu lat.

Diagnostyka komputerowa

Odnalezienie przyczyny złego funkcjonowania niektórych podzespołów w aucie jest szybsze i bardziej efektowne z pomocą specjalnego komputera, który łącząc się z komputerem pokładowym samochodu informuje nas z jaką usterką mamy do czynienia.

Dzięki diagnostyce samochodowej jesteśmy w stanie sprawdzić kody błędów, np. IMMOBILAISER, ABS, ESP, AIR BAG, CHECK ENGINE, ITD.

Kasowanie błędów, inspekcji olejowej, sprawdzenie parametrów auta podczas jazdy, tj: temperatura, ciśnienie doładowania, czasy wtrysków, itd.

Istnieje również możliwość sprawdzenia komputerem auta przed zakupem.

OBSŁUGA FILTRÓW CZĄSTKÓW STAŁÓW DPF/FAP

Auta, które są wyposażone w filtr cząstek stałych DPF, wymagają odpowiedniego serwisowania. Jazda tzw. miejska nie sprzyja wypaleniu filtra. Cząsteczki pyłu i sadzy, które zbierają się w filtrze DPF powinny same się wypalić, w przypadku jednak jazdy na krótkich odcinkach i z mniejszą prędkością jest to trudne do osiągnięcia. Proces wypalania filtra wymaga jazdy z odpowiednią prędkością na stosunkowo długim dystansie. Jeżeli dojdzie do zapchania filtra konieczne jest mechaniczne wypalenie.

W pierwszej kolejności przeprowadzamy pełną diagnostykę układu oczyszczania spalin w celu dobrania odpowiedniego sposobu naprawy.

Zajmujemy się obsługą filtra DPF/FAP, w zakresie:

 • mycia chemicznego ( specjalnym urządzeniem przy użyciu płynu WALKER),
 • wymiany,
 • wypalania serwisowego,

Chiptuning

Chiptuning, czyli elektroniczne zwiększanie mocy silnika. Za pomocą komputera i specjalnego programu dopasowanego pod każdy model auta jesteśmy w stanie uwolnić spore rezerwy mocy.

Chcesz zwiększyć moc swojego auta? Odwiedź nasz serwis.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach automatycznych

Automatyczne skrzynie biegów wymagają specjalistycznej obsługi. Odpowiedniego oleju i odpowiedniego sposobu wymiany oleju.

Dynamiczna wymiana oleju pozwala na wymianę oleju z całego układu, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody (grawitacyjnej), gdzie olej pozostaje jeszcze w sterowniku, przewodach i konwerterze.

Automatyczna skrzynia biegów zostaje wypłukana z całego oleju i różnych osadów. Uzupełniamy olejem o odpowiedniej specyfikacji.

Po takiej wymianie oleju, skrzynia lepiej pracuje, biegi zmieniają się cicho, skrzynia nie szarpie. Komfort jazdy się poprawia.

Sprzedaż części zamiennych

Zajmujemy się również sprzedażą części zamiennych do samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników i motocykli.

Dysponujemy częściami:

 • oleje silnikowe, olej do skrzyni biegów, przekładniowe,
 • płyny, np. do chłodnicy, spryskiwaczy, hamulcowy,
 • chemia samochodowa,
 • akumulatory,
 • opony,
 • klocki, tarcze, cylinderki, tłoczki, itd.,
 • amortyzatory, osłony, odboje, itd.,
 • tłumiki, złącza elastyczne,
 • filtry,
 • części gazowe,
 • haki,
 • końcówki, drążki, łączniki, itd.,
 • łożyska, piasta koła,
 • przeguby napędowe, osłony przegubów.

Części dostępne na zamówienie.

Wymiana szyb samochodowych

Montaż haków holowniczych

Konserwacja podwozia

Remont kapitalny silnika

Regeneracja przekładni kierowniczych